Książka na nagrodę

Książka na nagrodę

Nagroda. Samo słowo brzmi bardzo obiecująco, ale kiedy tak w zasadzie otrzymuje się nagrody? Są sposobem na docenienie jakiegoś sukcesu. Najwięcej typowych nagród otrzymujemy w szkole, ale przecież nie tylko. Także jako osoba dorosła można otrzymać nagrodę. Z jakiej okazji? Może konkurs, loteria? A może nagroda dla najlepszej ciotki? Pomysłów jest masa. Dlatego warto zastanowić się jakie książki na nagrody można wybrać, by nie zawiodły obdarowanych.

Na początek coś dla dzieci

Wybór książek dla dzieci jest szeroki. Możemy obdarowywać je już w przedszkolu, choćby książkami o “Bazgrakach”, dzięki którym dzieciaki nauczą się pisać i czytać i dodatkowo przeżyją przy tym przygodę życia. Dla tych, których nauka czytania już nie dotyczy polecamy także serię “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, która będzie pierwszą serią kryminałów, którą przeczyta dziecko. I zapewniamy: nie sposób się od niej oderwać. A kto raz zacznie z kryminałami, ten już tak łatwo z nimi nie skończy.

Ta nasza młodość

No właśnie, co młodzi czytają? Tak naprawdę wszystko. Jakieś przykłady? Nie ma problemu! Zacznijmy od bestsellerowej serii “Nocnych Łowców” Cassandry Clare, której popularność dorównała już “Harry’emu Potterowi”. Ale to nie koniec! Równie dużym powodzeniem cieszą się książki Riordana nawiązujące do mitologii. I to nie tylko greckiej! Jeśli starożytna Grecja to nie te klimaty, zachęcamy do zapoznania się z serią “Magnus Chase i bogowie Asgardu”, która w nowatorski sposób wplata mitologię skandynawską do naszego świata. A może “Kroniki Żelaznego Druida” Kevina Hearne’a? W tym cyklu od bogów się wręcz roi. Za to druidów jest jak na lekarstwo. Konkretnie jeden. Jakie ma moce? I w co jest uwikłany? Niezwykła propozycja dla fanów tej raczej niszowej mitologii. A może przenieść się na pustynię? Nic prostszego, choć trzeba będzie znowu zapukać do starego znajomego Ricka Riordana w serii “Kroniki rodu Kane”. To dopiero będzie przygoda!

A może nagroda dla dorosłych?

Zdarza się, to co nigdy się nie zdarza. O tak, nawet dorośli dostają czasem nagrody! I nawet im przyda się czasem jakaś książka na rozluźnienie atmosfery. Może jakiś romans? Doskonale nada się powieść Alicji Sinickiej “Oczy wilka”. Może jednak thriller? Tess Gerritsen proponuje niezwykle ciekawą i trzymającą w napięciu fabułę w książce “Bez odwrotu”. Czy to możliwe, żeby papiery mogły sprawić, że grozi bohaterom śmiertelne niebezpieczeństwo? Spotkali się wypadkiem. I to dosłownie, bo ich losy przecięły się podczas wypadku samochodowego. Czy uda im się połączyć siły, by przeżyć?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com